Karel Chytrák


Prodej vánočních psů, Praha

    

Praha – Prodej vánočních psů chystají na tuto neděli aktivisté z hnutí 269life.

Od 15 hodin vás může kousek od OC Nový Smíchov zaskočit prodejní stánek, ve kterém si budete moci vybrat psa na váhu a rozhodnout se, jestli ho chcete na místě zabít, nebo ho dětem přivedete domů živého, aby si měly do Štědrého dne s čím hrát. Nebo jestli vám stačí psí hlava na polévku.

Vše ale jen jako. Jedná se o divadelní představení ochránců zvířat, kteří se tímto způsobem rozhodli upozornit na tradici, které by podle jejich názoru mělo odzvonit.

“Uběhl další rok, ve kterém se řešilo mnoho kauz týrání či zneužívání zvířat, od poníků, kteří byli v zábavním parku použiti jako živá plátna a děti na ně mohly kreslit, až po žhavé diskuze o tom, jestli patří divoká zvířata do cirkusu. V obou zmiňovaných případech se řeší také dopad na děti, jestli je dostatečně výchovné, aby jim byla v době, kdy si dotváří pohled na svět, zvířata představována jako věci, nebo klauni. Ale je tu tradice, mimochodem stará pár desítek let, která od mala dotvářela pohled na zvířata většině z nás a tak je těžší se zamyslet nad jejím etickým rozměrem.” vysvětlují organizátoři akce.

“Ryby, včetně kapra, sice nedokáží kňučet, ale díky vědecký poznatkům víme, že mají preceptory bolesti a při špatném zacházení při výlovech, transportech i manipulaci v kádích trpí stejně, jako by na jejich místě trpěli naši domácí mazlíčci, nebo my samotní. A co teprve když si zákazník nese kapra v igelitce domů živého. Kapr sice přežije bez vody několik hodin, ale každá minuta na vzduchu pro něj znamená zoufalý boj o život, stejně jako pobyt ve vaně v chlorované vodě.“ doplňují.

Na dotaz, co by tedy čtenářům doporučili ke Štědrovečerní večeři odkazují na rostlinné recepty a dodávají, že v dnešní době už je snadné koupit rostlinné alternativy, které se díky dopadu živočišné výroby na naši planetu stávají stále větším trendem, v podstatě v každém hypermarketu.

Více o pozadí této tradice se můžete dozvědět na stránkách www.vanocebeznasili.cz , kde najdete i recepty. Pro ucelený obrázek o tom, jaký vliv má dnešní podoba stravování na přírodu doporučují organizátoři web www.proplanetu.cz.

Kdy: Neděle 16.12.2018 od 15:00 hod.
Kde: v okolí OC Nový Smíchov, Praha
Kontakt: Vratislava Zibová tel. 608 805 094, e-mail free269cz@gmail.com
FB hnutí 269life


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0024:00:00